Biurowiec Centrum Marszałkowska w Warszawie

23-05-2017

Projekt i wykonawstwo systemów teletechnicznych i BMS w biurowcu powstałym na miejscu domu handlowego Sezam.

Centrum Marszałkowska jest nowoczesnym budynkiem biurowo-usługowym klasy A+ znajdującym się w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Budynek składać się będzie z 10 kondygnacji naziemnych przeznaczonych na biura i usługi oraz 3 podziemnych przeznaczonych na garaże. Jako pierwszy budynek w Warszawie będzie posiadał bezpośrednie przejście podziemne do stacji Świętokrzyska łączącej dwie linie metra.

Zakres prac Elsy polega na sporządzeniu projektów oraz wykonaniu systemów bezpieczeństwa jak i systemów teletechnicznych, w skład których wchodzą:

• System Sygnalizacji Pożaru

• Dźwiękowy System Ostrzegawczy

• System Kontroli Dostępu i System Sygnalizacji Włamania i Napadu

• System Telewizji Przemysłowej

Ponadto, Elsa odpowiedzialna jest za projekt oraz wdrożenie systemu zarządzania budynkiem BMS, który oprócz sterowania i monitorowania typowych instalacji technologicznych takich jak wentylacja bytowa, klimatyzacja, węzeł ciepła, węzeł chłodu, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz monitoring zużycia mediów, będzie zarządzał również oddymianiem i przewietrzaniem fasady budynku przez sterowanie otwieraniem okien.

Wszystkie wymienione systemy oraz pozostałe cechy biurowca Centrum Marszałkowska sprawią, że będzie on nagrodzony certyfikatem BREEAM.