Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne „Eureka” otwarte

10-04-2018

Z początkiem kwietnia 2018 roku kompleks ten został otwarty dla Gości po trwającym od września 2016 roku remoncie.

Prace remontowe trwały do końca października 2017 roku i zakresem instalatorskim realizowanym przez Elsę objęły całkowitą wymianę instalacji elektrycznych i teletechnicznych, jak również instalację nowych systemów. Instalacje elektryczne wzbogacone zostały o system oświetlenia awaryjnego w układzie centralnej baterii. W skład instalacji teletechnicznych weszły instalacje: systemu sygnalizacji pożaru (SSP), dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO), oddymiania klatek schodowych, detekcji gazu, telewizji dozorowej (CCTV), kontroli dostępu i przejścia (KD), sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), systemu przywoławczego – niepełnosprawny wzywa pomocy (SOS), okablowania strukturalnego, telewizji kablowej, sieci światłowodowej dla potrzeb medycznych oraz zasilacze bezprzerwowe (UPS).

Po zakończeniu prac remontowych, na życzenie Operatora i Inwestora wprowadzane były korekty, a na przełomie lutego i marca odbyły się odbiory przeprowadzone przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie, które zakończyły się wydaniem pozytywnej opinii w pierwszych dniach marca.

Ten nowoczesny kompleks znajduje się w ponad 100-letnim zabytkowym budynku położonym w willowej dzielnicy Sopotu, tuż przy sopockich alejkach i w sąsiedztwie plaży. Położenie takie zapewnia ciszę i spokój, a pobliskie alejki zachęcają do spacerów podczas których w ciągu 10 minut można znaleźć się na Sopockim Molo lub deptaku. W samym ośrodku Goście znajdą dla siebie komfortowe pokoje i apartamenty. Do ich dyspozycji jest także restauracja i bar, 2 sale konferencyjne oraz centrum rehabilitacyjne/SPA oraz miejsca parkingowe na terenie kompleksu.