Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

21-01-2019

Wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych w nowoczesnym oddziale geriatrycznym w województwie pomorskim.

Stworzenie nowego ośrodka zintegrowanej opieki nad starszymi pacjentami to założenie przyświecające rozbudowie sopockiego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. Rozpoczęta w 2017 roku budowa od razu stała się istotna dla mieszkańców regionu, a sama inwestycja zakładająca dobudowę nowej części to projekt wymagający nakładów w wysokości 27 mln zł.

Po zakończeniu pierwszego etapu budowy rozpoczęto prace związane z wykończeniem budynku. Elsa zajmuje się kompleksowo czynnościami związanymi z instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi, zaczynając od ich dostawy, poprzez montaż i uruchomienia. Nasze prace opierają się przede wszystkim na:

• wykonaniu kompletnej instalacji elektrycznej z zasilaniem rezerwowanym oraz gwarantowanym,

• wykonaniu instalacji fotowoltaicznej,

• wykonaniu instalacji teletechnicznych składających się z części pasywnej okablowania strukturalnego, a także instalacji przyzywowej dla placówki medycznej,

• instalacji systemów bezpieczeństwa obiektowego takich jak: telewizja dozorowa CCTV, kontrola dostępu i przejścia, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system sygnalizacji pożaru.

Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie to składający się z 40 łózek oddział, który będzie posiadał wyspecjalizowane oddziały dzienne oraz poradnie przyszpitalne wyposażone w sprzęt, zarówno nowoczesny jak i przystosowany dla starszych pacjentów. Specjalistyczna opieka geriatryczna pomoże zmniejszyć problemy zdrowotne osób starszych, umożliwiając im komfortowe funkcjonowanie w społeczeństwie.